A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді та спорту Садівської сільської ради Сумського району Сумської області

Дистанційна освіта

Дистанційне навчання

Дистанційне навчання     За останні роки розвиток інформаційних технологій зробив актуальною проблему модернізації системи освіти. Суть такої модернізації найбільше відбилася в концепції дистанційної освіти (ДО), яка, завдяки такому глобальному явищу, як Інтернет, охоплює широкі шари суспільства та стає найважливішим фактором його розвитку. Особливого значення така модернізація системи освіти набуває в Україні.     Чим же відрізняється дистанційна освіта від інших видів отримання знань? Насамперед, ДО - це відкрита система навчання, що передбачає активне спілкування між вчителем і учнем за допомогою сучасних технологій та мультимедіа. Така форма навчання дає свободу вибору місця, часу та темпу навчання.    Дистанцiйне навчання - це органiзацiя навчального процесу, що базується на принципах самостiйного навчання учня. Середовище навчання характеризується тим, що учні часто зовсiм вiддаленi вiд викладача в просторi або в часi, водночас вони мають можливiсть в будь-яку хвилину пiдтримувати дiалог за допомогою засобiв телекомунiкацiй.     Дистанцiйне навчання - це навчання, при якому надання учням суттєвої частини навчального матерiалу i значна частина взаємодiї з викладачем, здiйснюється з використанням сучасних iнформацiйних технологiй. Вiдмiнною особливiстю ДН є надання учням можливостi самостiйно отримувати необхiднi знання, користуючись розвинутими iнформацiйними ресурсами, забезпечуваними сучасними iнформацiйними технологiями.    Iнформацiйнi ресурси: бази даних та знань, електронні бібліотеки поряд з традиційними підручниками і методичними посiбниками створюють унікальне розподілене середовище навчання, доступне широкiй аудиторiї. ​

15:46 20.02.2024

«Навчаємо! Розвиваємо! Підтримуємо!»

Воєнні дії на території України стали справжнім викликом для молодої держави, для всього українського суспільства. У нових умовах та реаліях змушена працювати освітянська галузь. Військові дії, часті повітряні тривоги, міграція, нестабільний психо-емоційний стан усіх учасників освітнього процесу – далеко не повний перелік проблем, з якими зустрілися заклади освіти.  Освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання поновлено у Садівськогому ЗЗСО І-ІІІ ступенів з 21 березня 2022 року, педагогічним колективом визначено пріоритети діяльності: «Бачимо в кожному – особистість, формуємо та розвиваємо компетентності людини XXI століття, підтримуємо учасників освітнього процесу психологічно». Поновлюючи освітню діяльність з використанням дистанційних технологій навчання, педагоги враховують наступні фактори: 1) необхідність подолання стресового стану здобувачів освіти, зняття напруги; 2) вікові особливості; 3) перебіг військових дій, у т.ч. наявність активних бойових дій, кількість повідомлень про артобстріли та нічні повітряні тривоги. Це впливає на добір вправ для стабілізації психологічного стану, концентрацію уваги (наприклад вправи «Сонечко», «Обійми рідних», «П’ять предметів біля тебе» тощо) та на тривалість занять (від 20 до 40 хв.). Важливою складовою організації освітньої діяльності стало проведення занять працівниками психологічної служби та педагогом - організатором. Заняття організовані на постійній основі, у чітко визначений час, розроблені у відповідності до рекомендацій МОН України («Тактильні вправи», «Мої друзі-іграшки», «Синьо-жовтий навколо нас», «Моя Україна», майструємо орігамі). За запитом батьків та класних керівників розроблено заняття з особистої безпеки («Особиста безпека: як не стати жертвою викрадача», «Мінна безпека»), інформацію для подальшого використання розташовано на головній сторінці сайту закладу (https://sites.google.com/view/sadzzso). Для стабілізації внутрішнього стану психологи радять відчувати зв'язок із довоєнним часом, реалізовувати заплановане раніше. З квітня розпочато реалізацію запланованого шкільного проєкту «Світ професій: погляд успішної молоді» для здобувачів освіти 8-11-х класів (із долученням здобувачів освіти Великовільмівської, Терешківської, Шпилівської філій). Мета проєкту – ознайомлення учнів з сучасними професіями, з досвідом молодого покоління українців, які успішно роблять кар’єру; формування та розвиток профорієнтаційних навичок сучасного школяра. У межах проєкту організовано та проведено три заняття-зустрічі з успішною молоддю України, які ознайомили здобувачів освіти з професіями юрист, pr-manager, IT- спеціаліст. Розширенню пізнавальних можливостей, мотивації молодших школярів сприяють традиційні бібліотечні уроки, проведення яких продовжено бібліотекарем закладу, присвячено пам’ятним датам та подіям, традиціям українського народу. 

19:36 25.04.2022

Дистанційне навчання учнів Низівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Дистанційне навчання у школі проводиться згідно законодавчих нормативів та  онлайн розкладу. Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Гуменюк Н.В. здійснює щоденний цифровий моніторинг присутності учнів на онлайн уроках та щотижневий відсотковий звіт по кожному класу.                               Адміністрація школи заходить на уроки в рамках контролю за дистанційним навчанням. Управління освіти культури, молоді та спорту теж здійснює контроль за онлайн уроками різних класів. Щодня, після проведення онлайн уроків, кожен педагог надає цифровий звіт присутності учнів згідно класів. Щотижня, у п’ятницю класоводи, класні керівники отримують відсотковий звіт про присутність учнів на онлайн уроках. Класні керівники, які мають показники присутності нижче 50%, проводять роз’яснювальну роботу серед учнів та батьків щодо охоплення дистанційним навчанням та відповідальністю за здобуттям освіти. Найкраща ситуація щодо охоплення учнів онлайн уроками у початковій школі: найбільше  присутніх учнів у 4 класі ( 68 %), найменше – у 2,3 класах      ( 59 %). Педагоги залучили  63% ( середній відсоток)  присутності учнів у 1-4 класах упродовж місяця. У середній школі, серед учнів 5-9 класів, найбільше учнів, присутніх на онлайн уроках, у 5 класі (54%), найменше – у 7 класі (39%).Середній відсоток присутності учнів серед учнів 5-9 класів становить 43 %. У старшій школі 10-11 класи наступна ситуація: учні 10 класу мають середній відсоток охоплення онлайн уроками – 70 %, учні – 11 класу – 34 %. Загальній середній відсоток охоплення учнів старшої школи складає 52 %.  Слід зауважити, що ті учні, які не охоплені онлайн навчанням ( через брак технічних можливостей, відсутність електроенергії на момент уроку, чи відсутністю через інші причини) опрацьовують навчальний матеріал та отримують завдання на освітній платформі Classroom. Слід зазначити, що учні індивідуальної форми навчання, теж охоплені онлайн уроками. Мазуленко О., учень 8 класу, - 100% охоплений  онлайн уроками. Іванов І., учень 11 класу – 70 % охоплений дистанційною освітою (через заняття в Польській мовній школі). Учень інклюзивної форми навчання, Мірошниченко О., 3 клас, не має можливості працювати онлайн, тому з ним проводяться уроки у телефонному режимі спілкування ( через відсутність власного телефону на нестабільний Інтернет зв’язок). У кожному класі також проводяться дистанційні заняття практичним психологом школи Гриценко Н.В.

19:26 25.04.2022

Інформація щодо організації дистанційного навчання в Шпилівській філії Садівського ЗЗСО І-ІІІ ст. в умовах воєнного стану

Вчителі  Шпилівської філії під час дистанційного навчання проводять уроки згідно календарного плану синхронно в застосунках Google-Meet, Zoom та асинхронно через Classroom, Viber, також використовують різноманітні сервіси Google, онлайн-тести «На Урок». Опрацьовують фахову літературу. Ознайомлюються з онлайн-ресурсами щодо дистанційного навчання. Класні керівники проводять он – лайн класні години з тем, які стосуються збереження здоров’я під час війни, та дотримання комендантських годин та світломаскування. Відбувається постійна організаційно - методична робота, он-лайн консультації з учнями і батьками з питань психологічного здоров’я під час воєнного стану.  Вчителі органічно вплели в уроки прості вправи для підтримки та стабілізації психоемоційного стану школярів.  Займаються самоосвітою, пошуковою роботою в мережі Інтернет. Переглядають вебінари.

17:33 25.04.2022

Про роботу в умовах дистанційного навчання Великовільмівської філії

Педагогічний колектив заняття проводить уроки переважно в синхронному режимі. Частина занять організовано асинхронно. Для  організації відеоуроків-конференцій використовується платформа Zoom.

17:19 25.04.2022

Щодо стану організації дистанційної форми навчання серед учнів Терешківської філії

З початком періоду дистанційного навчання на сайті закладу було розміщено інформацію про особливості організації освітнього процесу (накази, розклад уроків та графік дзвінків, поради учням та батькам під час дистанційного навчання).

17:07 25.04.2022

ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН

Шановні колеги МОН для організації освітнього процесу дистанційно надає допомогу. Для використання алгоритму необхідно бути зареєстрованим або мати змогу зареєструватися на платформі ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН. Алгоритм використання: 1. Зайти на сайт МОН http: //mon.gov.ua.  2. Вибрати рубрику ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РОЗКЛАД. 3. Вибрати клас. 4. Вибрати дату. 5. Використати розклад на вибрану дату. 6. Далі перейти за посиланням за даними в розкладі для перегляду кроку. Розклад містить психологічні та фізкульт хвилинки.  Сама система нагадує колишні відеоуроки через телебачення.

19:22 29.03.2022

Вхід для адміністратора