СТВОРЕННЯ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ

Дата: 02.11.2023 14:21

СТВОРЕННЯ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ

Щиро вдячні Дар’ї ШЕРСТЮК, керівнику гуртка «Народні ремесла» Садівського будинку дітей та юнацтва» за долучення до справжнього таїнства зі створення оберегу - ляльки-мотанки.

Така іграшка не просто іграшка, а справжній оберіг  для всієї сімʼї. Зустрічаються ляльки–обереги для будинку, родинного вогнища, для захисту дітей та господарства від злих сил та лихого ока та багато інших. Головна відмінність мотанки від звичних ляльок – відсутність обличчя. Тобто обриси обличчя на ляльках-мотанках представлені у вигляді переплетень різнокольорових ниток, у вигляді хреста, або й зовсім без нього. Для виготовлення ляльки мотанки використовували різні клаптики тканини, вату та нитки.